Start Dobrze wiedzieć
Dobrze wiedzieć
Wypadki zdarzają się wszędzie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 09 lutego 2012 14:09

Wypadek, zgodnie z określeniami przepisów prawa pracy, jest to zdarzenie nagłe, niezamierzone spowodowane przyczynami zewnętrznymi. Następstwa wypadku mogą być różne, w najgorszym przypadku osoba poszkodowana może umrzeć. Jeśli jest to wypadek przy pracy, powinien mieć on związek z wykonywaną pracą. Prawo pracy uwzględnia także wypadki, które zdarzają się w drodze do pracy. Nieodpowiednie warunki pracy to nie tylko możliwość wypadku, należy także zwrócić uwagę na ich szkodliwość dla naszego zdrowia. Długotrwałe przebywanie w warunkach niesprzyjających naszemu zdrowiu może spowodować wiele chorób zawodowych.

Poprawiony: wtorek, 22 maja 2012 08:09
Więcej…
 
Środki ochrony osobistej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 09 lutego 2012 14:03

Zadaniem środków ochrony osobistej jest zapewnienie realizacji zadań w sposób bezpieczny dla pracownika. Środki te różnią się w zależności od rodzaju wykonywanej pracy, a także od rodzaju występujących zagrożeń w określonych branżach przemysłu.

Poprawiony: wtorek, 22 maja 2012 08:23
Więcej…
 
Może i Ty potrzebujesz artykułów BHP? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 09 lutego 2012 14:02

W zakładach pracy o nasze bezpieczeństwo powinni zadbać pracodawcy. Czasami jednak należy się zastanowić nad tym, czy oferowane zabezpieczenie jest wystarczające. Jeśli stwierdzimy niedoskonałość zabezpieczenia, powinniśmy zgłosić to naszemu przełożonemu lub odpowiednim służbom zajmującym się takimi sprawami. W życiu codziennym, poza pracą zawodową sami często wykonujemy szereg prac, w których istnieje czasami pewne zagrożenie. Nasze stanowisko pracy należy przeanalizować oczywiście od strony pojawiających się zagrożeń, a także w celu ułatwienia wykonania poszczególnych prac. Często stosujemy do codziennych prac domowych środki chemiczne, mogą to być różnego typu preparaty czyszczące. Zawierają one w swym składzie substancje chemiczne drażniące skórę, a czasami nawet drogi oddechowe. W takich sytuacjach należy dokładnie zapoznać się z dołączoną instrukcją od producenta, jest ona przeważnie nalepiona na opakowanie. Zawarta w niej treść dotyczy składu chemicznego jak również bezpiecznego stosowania.

Poprawiony: wtorek, 22 maja 2012 08:24
Więcej…
 
Czym jest BHP? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 09 lutego 2012 14:02

Bezpieczeństwo i higiena pracy obejmuje szereg przepisów i zaleceń, które odnoszą się do warunków pracy, wiążą się z obsługą różnych urządzeń, z prowadzeniem procesów wytwarzania. Zostały one opracowane w celu zapewnienia odpowiednich standardów bezpiecznej pracy. W czasach współczesnych powstało wiele zakładów przemysłowych, budowlanych, różnego rodzaju firm prowadzących działalność związaną z wytwarzaniem określonych artykułów o różnym przeznaczeniu. Posiadają one różnorodną specyfikę w zależności od rodzaju produkcji.

Poprawiony: wtorek, 22 maja 2012 08:08
Więcej…