Start Odzież ochronna
Odzież ochronna
Rękawice ochronne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 09 lutego 2012 14:03

Tak jak i inne elementy naszego ubioru w pracy, tak i te muszą spełniać określone wymagania. W poszczególnych branżach przemysłowych stanowią one ważny element ochrony indywidualnej pracownika. Szczególnie duże zabezpieczenie posiadają rękawice kwasoługoodpornne. Specjalne materiały nadają im odporność na oddziaływanie kwasów i zasad o dużym stężeniu, co powoduje, że mogą być stosowane w różnych branżach przemysłu chemicznego. Często posiadają one ochronę bakteriologiczną, a także zabezpieczenie przeciwpoślizgowe. W chłodniach spożywczych stosuje się rękawice dostosowane do niskich temperatur. Wykonane z lateksu oraz uzupełnione w specjalną wkładkę termoizolacyjną wraz z materiałem ocieplających nadają się nawet do bardzo dużych mrozów.

Poprawiony: wtorek, 22 maja 2012 08:24
Więcej…
 
Obuwie robocze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 09 lutego 2012 14:03

Są one ważnym elementem w higienicznym i bezpiecznym wykonywaniu pracy. Wśród nich znajduje się wiele artykułów, które w zależnościom od przeznaczenia spełniają inne warunki użytkowania. Obuwie robocze może posiadać różną konstrukcję. W przypadku pracy w warunkach wilgotnych, zimnych zaleca się buty gumowe, filcowo-gumowe, rybackie, wędkarskie itp.; dla strażaków oferuje się obuwie strażackie zabezpieczające jednocześnie przed wpływami niskich temperatur, środków chemicznych. Istnieją również miejsca, które wymagają zachowania szczególnej czystości, jak szpitale, żłobki, ośrodki zdrowia itp. W tym przypadku stosuje się obuwie łatwe w pielęgnacji, o spodach drewnianych, z podeszwą antypoślizgową, z wyściółką profilowaną itp. dla służb mundurowych istnieje szereg modeli odpowiednich do wykonywanego zawodu.

Poprawiony: wtorek, 22 maja 2012 08:24
Więcej…
 
Ubrania robocze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 09 lutego 2012 14:02

Odzież robocza obejmuje szeroki asortyment w zależności od rodzaju branży. Dobór materiału do wykonania takiej odzieży jest uzależniony od warunków pracy, a także od czynników szkodliwych, na jakie jesteśmy narażeni podczas jej wykonywania. Pracownicy wykonujący prace w służbach drogowych muszą być wyposażeni w materiały sygnalizacyjne. Obecność wykonujących takie prace musi być zaznaczona przez odpowiedni ubiór , dlatego też w konstrukcji ubrań wykorzystuje się elementy ostrzegawcze. Przeważają tutaj kolory żółte i pomarańczowe. Przemysł odzieżowy proponuje swoje produkty odpowiednio dostosowane do pory roku, mogą to być kamizelki, całe ubrania z ociepleniem lub bez. W zawodach, gdzie występuje bezpośrednie narażenie na wysokie temperatury, ogień, ubrania musza spełniać odpowiednio wysokie wymagania ujęte w przepisach pracy. Przykładowe ubranie spawacza składa się z bluzy i spodni wykonanych z materiałów chroniących przed ewentualnymi rozpryskami stopionego metalu, przed płomieniem , oddziaływaniem ciepła.

Poprawiony: wtorek, 22 maja 2012 08:24
Więcej…